Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Wolontariat

Jak pomóc?

Pomagać może każdy — przyłącz się do wolontariatu! Masz trochę wolnego czasu i nie wiesz czym go wypełnić? Czujesz chęć niesienia bezinteresownej pomocy? A może szukasz nowych znajomych? Dobrze trafiłeś! Dołącz do naszego wolontariatu!

Każdy i każda z nas ma inny talent. Jeden ma duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami, druga pasjonuje się fotografią, trzeci zna się na prowadzeniu social mediów, czwarta ma świetne zdolności organizacyjne, a jeszcze inny ma po prostu sporo wolnego czasu i kocha zwierzęta. Możecie być pewni, że w Skałowie znajdziemy sposób, by maksymalnie wykorzystać Wasze talenty dla wspólnego celu, jakim jest znajdowanie nowych domów dla naszych podopiecznych! Zapoznaj się z naszymi możliwościami wolontariatu:

STAŁY WOLONTARIAT DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Wolontariusze otrzymują wstępne przeszkolenie, podpisują porozumienie wolontariackie oraz zgłaszani są do ubezpieczenia. Jesteśmy otwarci na nowych Wolontariuszy i bardzo ich potrzebujemy.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

 • Musisz być pełnoletni

  Do stałego wolontariatu w naszym schronisku przyjmowane są osoby pełnoletnie, bez względu na doświadczenie w pracy ze zwierzętami lub jego brak – każdy jest mile widziany! Nabór prowadzimy cały czas.

 • Zgłoś się do nas telefonicznie lub skorzystaj z formularza

  W celu zgłoszenia chęci pomocy w ramach wolontariatu stałego prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość przez formularz kontaktowy. Zgłoszenie telefoniczne W trakcie takiej rozmowy chcemy bliżej Cię poznać, głównie jakie masz doświadczenie w opiece nad zwierzętami oraz umawiamy termin pierwszego spotkania.

  Zgłoszenie przez formularz W wiadomości prosimy o napisanie kilku słów o sobie, swoim doświadczeniu w opiece nad zwierzętami oraz podanie numeru telefonu kontaktowego. W ciągu kilku dni od zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby umówić termin pierwszego spotkania.

 • Czas na szkolenie

  Zanim Wolontariusz stanie się w pełni samodzielny, musi przejść krótkie szkolenie składające się z kilku spotkań. Pozwala ono na zapoznanie się Wolontariusza z podstawowymi zasadami panującymi w schronisku, w szczególności zasadami bezpieczeństwa. Każdy nowy Wolontariusz na pierwszym spotkaniu obserwuje pracę naszych Opiekunek, pomagając im w codziennych obowiązkach oraz poznając psy. Dowiaduje się niezbędnych informacji na temat funkcjonowania schroniska, w czasie oprowadzania. Na kolejnych spotkaniach — jeszcze pod naszą opieką — wspólnie wyprowadzamy psy na spacer i omawiamy ich zachowania.

 • Przydzielamy Ci zwierzęta, którymi będziesz się zajmować

  Wybieramy psy, którymi nowa osoba będzie się zajmować. W czasie następnych spotkań, z naszą pomocą, Wolontariusz samodzielnie wyprowadza psy i powoli staje się samodzielny. Taki sposób wprowadzania nowych Wolontariuszy sprawdza się najlepiej, daje niezbędne przygotowanie, a nam również możliwość zapoznania się z Wami.

KIEDY WOLONTARIUSZ MOŻE ODWIEDZAĆ SCHRONISKO?

Co do zasady, stali Wolontariusze, którzy ukończyli szkolenie, mogą wykonywać prace w schronisku każdego dnia tygodnia przez niemal cały dzień — w godzinach określanych przez dyrekcję zależnie od pory roku.

WOLONTARIAT MŁODZIEŻOWY

Dzieci i młodzież są edukowane w grupach prowadzonych przez naszego pracownika, który uczy odpowiednich postaw w stosunku do zwierząt. Młodzi wolontariusze pomagają wyprowadzać psy na spacery, czy w pracach porządkowych.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Do wolontariatu młodzieżowego zapraszamy osoby niepełnoletnie — dzieci i młodzież od 12 roku życia (pod opieką rodzica). W celu zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny. Grupy młodzieżowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona.

WOLONTARIAT W RAMACH POMOCY W PROMOCJI SCHRONISKA

Pomóż nam rozreklamować nasze Schronisko, aby więcej zwierzaków znalazło nowe domy.

CO PRZYKŁADOWO MOŻESZ ROBIĆ?

 • Rozpowszechniaj informacje na temat znalezionych/zagubionych zwierząt

  Bardzo przyda nam się pomoc w roznoszeniu ulotek i zamieszczaniu ogłoszeń o znalezionych/zagubionych zwierzętach. Możesz to robić w miejscu swojego zamieszkania. Często ludzie nie wiedzą, gdzie szukać swojego zagubionego zwierzaka, a psy, które do nas trafiają, nie zawsze są porzucone, a bardzo często zaginione. Możesz pomóc im wrócić do domu!

 • Promuj nasze Schronisko w social mediach lub wśród znajomych

  Potrzebujemy chętnych do szerzenia informacji na temat naszej placówki — to także wolontariat.

 • Uczestnicz w festynach na rzecz schroniska

  Zapraszamy także do uczestnictwa w festynach organizowanych na rzecz Schroniska, które regularnie odbywają się na terenach gmin członkowskich.

 • Zorganizuj zbiórkę na rzecz naszych podopiecznych

  Zachęcamy też do organizowania zbiórek na rzecz naszych podopiecznych. Jeżeli uda Ci się zebrać sporą ilość podarków, chętnie przyjedziemy je odebrać.

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Do pomocy w promocji schroniska nie trzeba się osobno zapisywać — wystarczy odpowiedzieć na ogłoszenie, w którym prosimy o pomoc na konkretnej imprezie lub samodzielnie skontaktować się z nami telefonicznie, zgłaszając chęć takiej pomocy.