Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Pomoc rzeczowa

Jak pomóc?

Chcesz zorganizować zbiórkę rzeczy dla naszego Schroniska? To wspaniała inicjatywa, a dla nas ogromne wsparcie, którego bardzo potrzebujemy. Zebrane rzeczy możesz przywieźć, kiedy Ci pasuje, w godzinach otwarcia Schroniska.

Jeżeli chcesz, aby Twoje zaangażowanie było w pełni wykorzystane, zachęcamy do kontaktu z nami — chętnie podpowiemy, jakie są nasze aktualne potrzeby. Tymczasem poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które są wykorzystywane codziennie, a zapotrzebowanie na nie — niezmienne:

 • Karma dla psów i kotów

  Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez zwierzęta. Wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych, powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach. Dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy naszym zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowia składniki. Rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki. Staramy się również zapewnić naszym zwierzętom jednolitą karmę, aby uniknąć wspomnianych kłopotów żołądkowych, które bardzo osłabiają organizm. Nasze zwierzęta staramy się karmić karmami bezzbożowymi, takich firm jak np. Fitmin, Brit, czy John Dog oraz karmami weterynaryjnymi, najczęściej typu gastro, np. firmy Royal Canin. Ponieważ trafiają do nas zwierzęta schorowane, po przejściach i wypadkach, bardzo potrzebujemy karmy specjalistycznej i weterynaryjnej dla zwierząt chorych i słabszych m.in:

  • na schorzenia stawów
  • dla zwierząt starszych
  • bezzbożowe – dla wrażliwych przewodów pokarmowych

  Uwaga! Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne Schroniska, nie możemy przyjmować otwartych opakowań karmy.

 • Ręczniki papierowe

 • Podkłady chłonne jednorazowe

 • Żwirek dla kotów

 • Gazety

  Gazety służą jako wyściółka pomieszczeń dla przebywających u nas szczeniąt.

 • Materiały

  Wyprane, niepotrzebne ręczniki, pościele, koce. Wszystkie materiały, które nie mają wypełnienia.

 • Zabawki

  Pomóżcie nam zwalczyć nudę! Psiakom przydadzą się gumowe, pełne psie piłki i wszelkie zabawki z gum niezniszczalnych np. typu kong lub gry umysłowe. Koty natomiast chętnie przygarną nowe drapaki, miękkie legowiska czy kocie domki, w których zawsze szukają odrobiny spokoju.