Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Edukacja

Serdecznie zapraszamy na zajęcia edukacyjne do Skałowa! Prowadzimy zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Tematy zajęć są bardzo zróżnicowane i zawsze indywidualnie dopasowane w zależności od wieku i zainteresowań każdej odwiedzającej nas grupy. Wszystkie poruszane zagadnienia są oczywiście związane z działalnością schroniska, bezdomnością wśród zwierząt oraz różnymi zachowaniami psów i kotów.

Jak funkcjonuje schronisko? Jak adoptować zwierzaka? Kim jest wolontariusz? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w trakcie zajęć edukacyjnych organizowanych w Schronisku w Skałowie. Jeżeli ciekawi Was, jak wygląda praca w schronisku dla zwierząt i jak należy zachowywać się w kontaktach z psami, zachęcamy do odwiedzin naszej placówki. Przykładowe pytania, na które odpowiadamy podczas zajęć edukacyjnych:

  • jak zwierzęta trafiają do nas?
  • co zrobić w przypadku znalezienia bezdomnego zwierzęcia?
  • co zrobić, gdy Twoje zwierzę się zgubi?
  • jak prawidłowo opiekować się psem i kotem w domu?
  • dlaczego nie podchodzimy do obcych psów?
  • jak się bronić przed atakującym psem?

Specjalnie dla młodych odkrywców, odsłaniamy kulisy schroniska. Każda wizyta edukacyjna łączy się ze zwiedzaniem naszego ośrodka. Wspólnie zajrzymy do pomieszczeń socjalnych, gabinetu weterynarza i kociarni! Z doświadczenia wiemy, że poznawanie schroniska od podszewki i zaglądanie w różne zakamarki to jest to, co najbardziej ekscytuje naszych gości.

Jeśli chcesz, żebyśmy zorganizowali takie zajęcia dla Twojej grupy, prosimy o kontakt telefoniczny. Zajęcia edukacyjne odbywają się w dni powszednie w ustalonych wcześniej godzinach.

783 552 272

Drodzy opiekunowie! Pamiętajcie, że schronisko dla zwierząt nie jest ogrodem zoologicznym ani sklepem. Zanim do nas przyjedziecie, warto uświadomić dzieci, choć krótką rozmową na temat odwiedzanej placówki. Jeżeli podczas swojej wizyty chcecie nas wesprzeć, zachęcamy do zapoznania się z naszymi potrzebami.

Skałowo uczy! Do zobaczenia!