Ta strona korzysta z plików cookies, zgodnie z Polityką prywatności. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

O nas

Skałowo — więcej niż schronisko

Schronisko dla Zwierząt w Skałowie to nowoczesny ośrodek adopcyjny, który istnieje od 2015 roku. Schronisko powstało z inicjatywy 11 podpoznańskich gmin tworzących Związek Międzygminny „Schronisko dla Zwierząt”. Projekt schroniska wzorowany jest na najlepszych rozwiązaniach architektonicznych w ośrodkach tego typu w kraju i za granicą, ale pracujemy według własnych autorskich programów, opartych na wiedzy i doświadczeniu osób prowadzących schronisko.

Jako jedno z nielicznych schronisk w Polsce, poza przygotowywaniem do adopcji psów i kotów, prowadzimy spotkania i warsztaty przed- i poadopcyjne pomagające podjąć odpowiedzialną decyzję. Co ważne, również po adopcji nie zostają Państwo sami — dla osób, które adoptowały naszych podopiecznych, oferujemy wsparcie i bezpłatne doradztwo także po opuszczeniu naszego ośrodka. Na terenie kompleksu w Skałowie znajduje się również hotel dla zwierząt, wybiegalnia dla psów, a także krematorium oraz cmentarz dla zwierząt. Budynek główny posiada przestronną salę edukacyjną, w której odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

REGULAMIN SCHRONISKA

Znajdziesz w nim m.in. informacje na temat:

  • warunków utrzymania zwierząt
  • zasad odwiedzin i przyjęć interesantów
  • zasad przyjmowania oraz wydawania zwierząt
  • zasad działania naszych usług wraz z cennikami
  • szablony dokumentów do wypełnienia (np. przy adopcji, wolontariacie)