Skałowo – więcej niż schronisko

Schronisko dla Zwierząt w Skałowie to nowoczesny ośrodek adopcyjny, który rozpoczął swoją działalność 4 października 2015 roku.

Schronisko powstało z inicjatywy gmin tworzących Związek Międzygminny „Schronisko dla Zwierząt”. Projekt schroniska wzorowany jest na najlepszych rozwiązaniach architektonicznych w ośrodkach tego typu w kraju i za granicą, ale pracujemy według własnych autorskich programów, opartych na wiedzy i doświadczeniu osób prowadzących schronisko. Jako jedno z nielicznych schronisk w Polsce, poza przygotowywaniem do adopcji psów i kotów, prowadzimy spotkania i warsztaty przed- i poadopcyjne pomagające podjąć odpowiedzialną decyzję. Dla osób, które adoptowały naszych podopiecznych, oferujemy wsparcie i bezpłatne doradztwo także po opuszczeniu naszego ośrodka.

Aby działać jeszcze skuteczniej, współpracujemy z fundacjami, organizacjami pro-zwierzęcymi, instytucjami, wolontariuszami oraz osobami indywidualnymi, które pomagają nam w szukaniu dobrych domów. Zapewniamy także pomoc w  opiece nad naszymi podopiecznymi w domach tymczasowych.

Skałowo – pieski raj

Na naszym terenie, utworzona została ogólnodostępna wybiegalnia, w obrębie której powstał sztuczny staw do kąpieli psów. Liczymy, że obiekt będzie stanowił uciechę dla czworonogów, zwłaszcza w długie i upalne letnie dni.
Na tym obiekcie, w okresach wiosenno-letnich planujemy także organizację warsztatów i szkoleń dla opiekunów i ich podopiecznych przygarniętych ze Schroniska, ale nie tylko. Chcemy, aby wybieg stał się miejscem wspólnych spotkań i zabaw z psami. Aby jak największej ilości zwierząt z okolicznych gmin zapewnić ruch i aktywność.

Tęczowy most

Wiemy jak trudne są odejścia naszych przyjaciół, dlatego planujemy otwarcie cmentarza dla zwierząt przy Schronisku dla Zwierząt w Skałowie.
Będzie tam można pochować swojego pupila i upamiętnić go stawiając płytę pamiątkową.

 

Skałowo – miejsce z ogromnym potencjałem

Z uwagi na swoje położenie, placówka ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Najważniejsze są dla nas zwierzęta. Naszym celem jest stworzenie im bezpiecznego azylu, pomoc w przystosowaniu do nowych warunków i znalezienie im dobrych domów, z których już nigdy nie zostaną wyrzucone. Jednak liczymy się z tym, że część zwierząt zostanie u nas do końca swoich dni i zrobimy wszystko, by czuły się u nas jak najlepiej.

 

Zapraszamy do wolontariatu i wsparciSchroniska – razem możemy więcej!

Bądźcie z nami!