Uwaga, kolejne szkolenia przygotowujące dla kandydatów na wolontariuszy wznawiamy od 1 Października.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszenia drogą mailową:

Zwiazek.międzygminny.schronisko@op.pl

Pomagać może każdy, przyłącz się do wolontariatu!

Masz trochę wolnego czasu i nie wiesz czym go wypełnić? Czujesz chęć niesienia bezinteresownej pomocy? A może szukasz nowych znajomych? Dobrze trafiłeś! Dołącz do naszego wolontariatu!

W Schronisku dla Zwierząt w Skałowie wolontariat działa na wielu płaszczyznach, jest to:

– stały wolontariat dla osób pełnoletnich, w którym wolontariusze otrzymują wstępne przeszkolenie, podpisują umowę wolontariacką oraz zgłaszani są do ubezpieczenia

– wolontariat młodzieżowy, w ramach którego w prowadzonych przez naszego pracownika grupach edukuje się dzieci i młodzież, uczy odpowiednich postaw w stosunku do zwierząt oraz wyprowadza psy na spacery. Młodzi wolontariusze pomagają także w pracach porządkowych.

– wolontariat w ramach pomocy w promocji schroniska, udział w festynach, spacerach z psami, roznoszenie ulotek, organizacja zbiórek – po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem schroniska

Jak zostać wolontariuszem?

  • Do stałego wolontariatu w naszym schronisku przyjmowane są osoby pełnoletnie, bez względu na doświadczenie w pracy ze zwierzętami lub jego brak – każdy jest mile widziany!

Każdy nowy Wolontariusz na pierwszym spotkaniu obserwuje pracę naszych Opiekunek pomagając w codziennych obowiązkach oraz poznając psy. Jest także oprowadzony po schronisku i informowany o jego funkcjonowaniu. Na kolejnych spotkaniach jeszcze pod naszą opieką, wspólnie wyprowadzamy psy na spacer i omawiamy ich zachowania oraz wybieramy psy, którymi nowa osoba będzie się zajmować. W czasie następnych spotkań, z naszą pomocą, Wolontariusz samodzielnie wyprowadza psy i powoli staje się samodzielny. Taki sposób wprowadzania nowych Wolontariuszy sprawdza się najlepiej, daje niezbędne przygotowanie a my mamy też możliwość poznania się z Państwem.

Jesteśmy otwarci na nowych Wolontariuszy i bardzo ich potrzebujemy dlatego nabór do wolontariatu dla osób pełnoletnich odbywa się w sposób ciągły.

W celu zgłoszenia chęci pomocy w ramach stałego wolontariatu prosimy o wysłanie mailem kilku słów o sobie, swoim doświadczeniu w opiece nad zwierzętami, zaproponowanie godzin pracy, które będą Państwu odpowiadały oraz podanie numeru telefonu kontaktowego.

Po zapoznaniu się z Państwa podaniem, będziemy kontaktować się telefonicznie. Przed rozpoczęciem samodzielnej pracy z psami zapewniamy szkolenie

  • Do wolontariatu młodzieżowego zapraszamy osoby niepełnoletnie – dzieci powyżej 12 roku życia i młodzież (pod opieką rodzica), w celu zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny 783 552 272. Grupy młodzieżowe cieszą się dużym zainteresowaniem, ilość miejsc jest ograniczona

 

  • Do pomocy w promocji schroniska nie trzeba się osobno zapisywać – wystarczy odpowiedzieć na ogłoszenie, w którym prosimy o pomoc na konkretnej imprezie lub samodzielnie skontaktować się z nami zgłaszając chęć takiej pomocy

Czy mogę pomagać także poza Schroniskiem?

Jak najbardziej! Bardzo przyda nam się pomoc w roznoszeniu ulotek i ogłoszeń o znalezionych/zagubionych zwierzętach. Możesz to robić w miejscu swojego zamieszkania. Często ludzie nie wiedzą, gdzie szukać swojego zagubionego zwierzaka, a psy, które do nas trafiają nie zawsze są porzucone, a bardzo często zaginione. Możesz pomóc im wrócić do domu! Potrzebujemy chętnych do szerzenia informacji na temat naszej placówki, to także wolontariat.

Zapraszamy także do uczestnictwa w festynach organizowanych na rzecz Schroniska. Często odbywają się one na terenach gmin członkowskich oraz udostępnianiu ogłoszeń adopcyjnych.

Zachęcamy też do organizowania zbiórek na rzecz naszych podopiecznych. Jeżeli uda Ci się zebrać sporą ilość podarków, chętnie przyjedziemy je odebrać.

Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny  w celu ustalenia terminu pierwszego spotkania

ZADZWOŃ 783 552 272

 

Przed pierwszą wizytą, zachęcamy do zapoznania się z zasadami i dokumentami wolontariatu – do pobrania poniżej: