Uwaga!

Od nowego roku Schronisko będzie otwarte dla Wolontariuszy także w jedną sobotę w miesiącu!

Cieszy nas coraz większe zainteresowanie wolontariatem w naszym Schronisku. Wszystkich chętnych zachęcamy do kontaktu: biuro@schronisko-skalowo.pl, a już wkrótce podamy więcej informacji.

PROJEKT PIES

Z uwagi na duże zainteresowanie innowacyjnością pracą schroniska i formą przygotowywania psów do adopcji, jesteśmy w trakcie przygotowywania programu szkolenia wolontariuszy pod nazwą „Projekt Pies”, do którego już teraz zgłosili się wolontariusze z innych schronisk. Projekt będzie obejmował cykl wykładów i warsztatów praktycznych, prowadzonych przez trenerów z wybranych dziedzin kynologicznych (podstawy wiedzy o psie, komunikacja, nauka podstawowych umiejętności, zabawy węchowe Nosework, zawody z posłuszeństwa Rally Obedience oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedweterynaryjnej). W zajęciach praktycznych wezmą udział psy ze schroniska, co przyczyni się do zwiększenia ich szans na adopcję. Umocni to także pozytywny wizerunek placówki. Pierwsze spotkania planowane są na 29.01 i 17.02.2017 roku


Pomagać może każdy, przyłącz się do wolontariatu!

Masz trochę wolnego czasu i nie wiesz czym go wypełnić? Czujesz chęć niesienia bezinteresownej pomocy? A może szukasz nowych znajomych? Dobrze trafiłeś! Dołącz do naszego wolontariatu!

Nie mam doświadczenia, czy moja pomoc się przyda? Jak zacząć?

W schronisku na wolontariat przyjmowani są osoby pełnoletnie, bez względu na doświadczenie w pracy ze zwierzętami lub jego brak. Po wstępnym przeszkoleniu, oprowadzeniu po schronisku i omówieniu regulaminu, podpisywana jest umowa o świadczenia wolontariackie. Wolontariusze zapraszani są do pomocy w opiece nad zwierzętami, psami lub kotami. Przez pierwszych kilka spotkań polega ona na wyprowadzaniu psów przyprowadzonych przez pracownika schroniska i pobyt z nimi na salce. Kolejne spotkania przebiegają jeszcze pod opieką jednego z pracowników, wolontariusz zostaje na wybiegu i samodzielnie spędza czas z przyprowadzonymi psami. Jeśli wolontariusz zna już pracę schroniska, może samodzielnie zajmować się wskazanymi psami, zabierać je na spacer lub wybieg lub przebywać w kociarni.

Wolontariusze wpisują się na listę obecności, co upoważnia ich do objęcia dodatkowym ubezpieczeniem nw.

Czy mogę pomagać także poza Schroniskiem?

Jak najbardziej! Bardzo przyda nam się pomoc w roznoszeniu ulotek i ogłoszeń o znalezionych/zagubionych zwierzętach. Możesz to robić w miejscu swojego zamieszkania. Często ludzie nie wiedzą, gdzie szukać swojego zagubionego zwierzaka, a psy, które do nas trafiają nie zawsze są porzucone, a bardzo często zaginione. Możesz pomóc im wrócić do domu! Potrzebujemy chętnych do szerzenia informacji na temat naszej placówki, to także wolontariat.

Zapraszamy także do uczestnictwa w festynach organizowanych na rzecz Schroniska. Często odbywają się one na terenach gmin członkowskich oraz udostępnianiu ogłoszeń adopcyjnych.

Zachęcamy też do organizowania zbiórek na rzecz naszych podopiecznych. Jeżeli uda Ci się zebrać sporą ilość podarków, chętnie przyjedziemy je odebrać.

Jeszcze nie mam 18 lat, a bardzo chcę wesprzeć Schronisko, co robić?

Osoby niepełnoletnie zapraszamy do pomocy w promocji schroniska. W celu omówienia współpracy prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny  w celu ustalenia terminu pierwszego spotkania

ZADZWOŃ 783 552 272

 

Przed pierwszą wizytą, zachęcamy do zapoznania się z zasadami wolontariatu – do pobrania poniżej: