Chcesz zorganizować zbiórkę dla Schroniska?

To wspaniała inicjatywa, a dla nas ogromne wsparcie, którego bardzo potrzebujemy. Jeżeli chcesz, aby Twoje zaangażowanie było w pełni wykorzystane zachęcamy do kontaktu z nami, chętnie podpowiemy jakie są nasze aktualne cele i potrzeby. Tymczasem poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które są wykorzystywane codziennie, a ich zapotrzebowanie niezmienne:

Karma

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest dobrze trawiona przez psy, wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje biegunki. Zwierzęta przebywające w schronisku w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach, dlatego tak bardzo potrzebujemy karmy dobrej jakości, która dostarczy naszym zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki. Staramy się również zapewnić naszym zwierzętom jednolitą karmę, aby uniknąć wspomnianych kłopotów żołądkowych, które bardzo osłabiają organizm. Nasze zwierzęta staramy się karmić karmami bezzbożowymi, takich firm jak np. Fitmin, Brit, czy John Dog oraz karmami weterynaryjnymi, najczęściej typu gastro, np. firmy Royal Canin.

Ponieważ trafiają do nas psy schorowane, po przejściach i wypadkach, bardzo potrzebujemy karmy specjalistyczne i weterynaryjne dla zwierząt chorych i słabszych m.in:

  • na schorzenia stawów,
  • dla zwierząt starszych,
  • bezzbożowe – dla wrażliwych przewodów pokarmowych


Zwłaszcza dla kociąt i szczeniąt, rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy wysokiej jakości niż pięciu paczek karmy marketowej – zazwyczaj ubogiej w wartościowe składniki. 

Przygotowując zbiórkę dla Schroniska, pamiętaj, smakołyk zawsze umili dzień naszych podopiecznych 🙂 


Uwaga!

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne Schroniska, nie możemy przyjmować otwartych opakowań karmy. 


Zawsze potrzebujemy:

  • ręczniki papierowe,
  • podkłady chłonne jednorazowe,
  • wyprane niepotrzebne ręczniki, pościele,
  • koce polarowe,
  • żwirek dla kotów,
  • gazety – dzienniki codzienne jako wyściółka pomieszczeń dla naszych szczeniąt

Pomóżcie nam zwalczyć nudę!

Bardzo ciężko o rozrywkę w małym boksie… Kontakt z człowiekiem jest bardzo ograniczony, spacery rzadkie, kolegów brak…co tu robić?!

Psiakom przydadzą się gumowe, pełne psie piłki i wszelkie zabawki z gamy niezniszczalnych np. typu kong lub gry umysłowe.

Koty natomiast chętnie przygarną nowe drapaki, miękkie legowiska czy kocie domki, w których zawsze szukają odrobiny spokoju. 

 

wolontariat wolontariat

Jeszcze się urządzamy, na nasze psie wybiegi, cały czas potrzebujemy opony, palety czy tory przeszkód.


Jeśli masz pomysł na inną formę wsparcia, zadzwoń do nas!

A takie wspaniałe zbiórki już do nas dotarły… Zobacz!