Przebieg adopcji


Adopcja psa lub kota to wspaniała przygoda ale i wielka

odpowiedzialność na

najbliższych kilka lub kilkanaście lat!

 

 

Psy i koty wydawane do adopcji posiadają książeczkę zdrowia z wpisanymi aktualnymi szczepieniami i odrobaczaniem, są po zabiegach sterylizacji/kastracji i posiadają chip, który po adopcji zostanie na Państwa przerejestrowany.

W przypadku adopcji szczeniąt/ kociąt lub zwierząt w innym wieku, które z określonych przyczyn nie mogły mieć przeprowadzonego zabiegu – późniejsza sterylizacja/ kastracja może być wykonana bezpłatnie w gabinecie schroniska lub odpłatnie przez dowolny gabinet, z pisemnym powiadomieniem o tym schroniska.

Zabieg jest sterylizacji/ kastracji adoptowanego zwierzęcia jest obowiązkowy.

Zanim podejmiecie Państwo decyzję o adopcji, prosimy o dokładne przemyślenie tej decyzji, konsultację z domownikami, wzięcie pod uwagę ewentualnych alergii, opieki nad psem w wakacje oraz kosztów utrzymania.

Adopcja psa:

Osoby zainteresowane adopcją psa zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel. 783 552 272 oraz na naszą stronę do zakładki „psy do adopcji”, gdzie przedstawiamy zdjęcia wraz z opisem najważniejszych zachowań naszych podopiecznych.

W czasie rozmowy telefonicznej poprzedzającej spotkanie, poprosimy o informacje, gdzie pies ma zamieszkać, czy są w rodzinie dzieci, czy są już inne zwierzęta, jaki tryb życia Państwo prowadzicie, jaki duży ma być pies i w jakim wieku – wszystko po to, by dobrać odpowiedniego przyjaciela dla Waszej rodziny.

Przeglądając nasza stronę można także zadzwonić do schroniska i popytać o konkretnego pieska – znamy dobrze każdego, o każdym możemy wiele opowiedzieć.

Kolejnym krokiem jest umówienie terminu i wizyta w schronisku, polegająca na zabraniu psa na spacer  w towarzystwie pracownika schroniska i poznaniu go bliżej.

Poza wstępnym wyborem zawsze czekamy na to „coś”, obserwujemy, z którym psem powstaje nić porozumienia a w jej poszukiwaniu często opowiadamy również o innych pieskach i przyprowadzamy je na zapoznanie. Dajemy Państwu czas na podjęcie decyzji, zazwyczaj kilka dni czekamy na informacje w umówionym terminie lub umawiamy kolejne spotkania. Adopcja zazwyczaj możliwa jest po drugiej wizycie ale umożliwiamy odbycie większej ilości spotkań jeśli przed zabraniem zwierzaka chcecie go Państwo bliżej poznać.

Jeśli w rodzinie są dzieci – pomagamy w ich zapoznaniu z psem i opowiadamy, na co zwrócić uwagę. Jeśli w domu mieszka już inny pies – organizujemy wspólny spacer zapoznawczy.

Jeśli mieszkają już z Państwem inne zwierzęta – podpowiemy, jak je przygotować i zapoznać z nowym domownikiem

Bardzo zależy nam na adopcjach naszych podopiecznych, a jeszcze bardziej na tym, żeby zwierzę nigdy do schroniska nie wróciło.

Psy przygotowywane do adopcji oceniane są i prowadzone przez behawiorystę oraz doświadczonych opiekunów – prosimy, by nam zaufać.

Po adopcji nie zostajecie Państwo sami!

Jeśli jakieś zachowania psa budzą Wasz niepokój, jeśli potrzebujecie wsparcia – prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość na fb schroniska. Będzie nam także bardzo miło jeśli pozostaniemy w kontakcie i co jakiś czas prześlecie nam Państwo informacje, co słychać w nowym domu.

 

 

Adopcja kota:

Osoby zainteresowane adopcją kota, zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel. 783 552 272 oraz na naszą stronę do zakładki „koty do adopcji”, gdzie przedstawiamy zdjęcia wraz z opisem najważniejszych zachowań naszych podopiecznych.

W czasie rozmowy telefonicznej poprzedzającej spotkanie, poprosimy o informacje, gdzie kot ma zamieszkać, czy są w rodzinie dzieci, czy są już inne zwierzęta, jaki tryb życia Państwo prowadzicie – pomoże nam to we wstępnym wyborze kota pod względem wieku, charakteru, potrzeb  – wszystko po to, by dobrać odpowiedniego przyjaciela dla Waszej rodziny.

Przeglądając nasza stronę można także zadzwonić do schroniska i popytać o konkretnego kota – znamy dobrze każdego, o każdym możemy wiele opowiedzieć.

Kolejnym krokiem jest umówienie terminu i wizyta w schronisku, polegająca na spędzeniu czasu w kociej wolierze w towarzystwie pracownika schroniska. Dzięki temu możecie Państwo bliżej poznać także innych naszych kocich podopiecznych, poobserwować ich zachowania, stosunek do ludzi i do pozostałych kotów oraz wybrać tego jedynego.

Jeśli w rodzinie są dzieci – opowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zapoznaniu z kotem oraz codziennym życiu

Jeśli mieszkają już z Państwem inne zwierzęta – podpowiemy, jak je przygotować i zapoznać z nowym domownikiem

Bardzo zależy nam na adopcjach naszych podopiecznych, a jeszcze bardziej na tym, żeby zwierzę nigdy do schroniska nie wróciło.

Po adopcji nie zostajecie Państwo sami!

Jeśli jakieś zachowania kota budzą Wasz niepokój, jeśli potrzebujecie wsparcia – prosimy o kontakt telefoniczny lub wiadomość na fb schroniska. Będzie nam także bardzo miło jeśli pozostaniemy w kontakcie i co jakiś czas prześlecie nam Państwo informacje, co słychać w nowym domu.