Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

Schronisko dla Zwierząt w Skałowie skończyło pierwszy roczek. We wtorek, 4 października, dokładnie rok od otwarcia Schroniska, odbyła się krótka uroczystość rocznicowa. Spotkali się Burmistrzowie i Wójtowie – założyciele Schroniska, sponsorzy, wolontariusze i pracownicy.

Światowy Dzień Zwierząt obchodziliśmy bardzo artystycznie. Wspaniały klimat spotkania wytworzyły pięknie śpiewające dziewczyny z zespołu „Akord” pod kierunkiem Haliny Benedyk. Serdecznie dziękujemy za piękny występ. Nagłośnienie spotkania to prezent od Zespołu „Strefa Zero” z Kleszczewa, piękny kwiatowy tort to zasługa kwiaciarni „Mak” z Siekierek, a słodki tort otrzymaliśmy od Agencji Reklamowej about ad z Poznania.

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie - Halina Benedyk

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie – Halina Benedyk

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

 

Ostatnim punktem spotkania było otwarcie wystawy fotograficznej „Drugie życie”, autorstwa Justyny Garczyk – Kleszcz i Karoliny Brzuchalskiej. Wielokrotnie nagradzane na różnych konkursach fotograficznych Panie, tym razem artystycznie wykorzystały dla swoich prac naszych pensjonariuszy. Wystawa czynna w Schronisku do 17 października. Zapraszamy!

Przyjaciele wokół nas

Schronisko może tak dobrze działać tylko dzięki przychylności władz 11 gmin, które to schronisko wybudowały i utrzymują. Bardzo ważną rolę odgrywają także niezliczone rzesze osób dobrego serca, które bezinteresownie, w różnoraki sposób nam pomagają. Światowy Dzień Zwierząt przypadający 4 października był doskonałą okazją, aby to udowodnić. Już w piątek i sobotę, dzięki inicjatywie Kierownictwa oraz Pracowników Marketu „Jana” z Panem Arturem Szakiem na czele trwała zbiórka karmy dla naszych podopiecznych. Dzięki wspaniałej postawie i otwartych sercach klientów zebrano, aż 300 kg karmy! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za ten wspaniały gest! Dziękujemy również wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kostrzynie oraz z Zespołu Szkół w Czerlejnie za pomoc!

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

Zbiórka

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

Światowy Dzień Zwierząt w Skałowie

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć telewizji STK. Dziękujemy za obecność i kolejny materiał promujący naszą działalność.

Kilka statystyk na podsumowanie

Pierwszy rok działalności to 595 przyjętych zwierząt ( 441 psów, 146 kotów i 8 królików ). Najwięcej zwierząt przyjechało w grudniu – 62, a najmniej w lutym – 39. Gmina Swarzędz była gminą , z której przybyło najwięcej psów i kotów, bo 163. Z gminy Kostrzyn – 112 (71 psów i 41 kotów). Z tej liczby przyjętych zwierząt odebranych i adoptowanych zostało 372, co stanowi 62,4 %.

Bardzo dobrze funkcjonuje hotel dla psów oraz sala edukacyjna, na której odbywają się bardzo częste zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Jest także cmentarz dla zwierząt, a na wiosnę oddany będzie do użytku jedno-hektarowy wybieg dla psów spoza schroniska, z możliwością kąpieli w stawie i spróbowania sił na specjalnym torze przeszkód.

Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia w Skałowie!