II Wystawa Psów (Nie)Rasowych w Swarzędzu


11.07.2018 r.

 

Promocja adopcji zwierząt ze schronisk i popularyzacja zdrowego stylu życia to dwa główne cele organizowanej już po raz drugi  Wystawy Psów (Nie)Rasowych w Swarzędzu. Organizowana przez  Schronisko dla Zwierząt w Skałowie i Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu pod honorowym patronatem burmistrza Mariana Szkudlarka wystawa odbyła się 8 lipca 2018 roku na terenie swarzędzkiego wybiegu dla psów.

W zawodach wystartowało 60 właścicieli wraz ze swoimi pupilami. Występowali w 3 kategoriach: psy małe, psy duże i sprytomarsz – czyli bieg z przeszkodami.

Każdy właściciel przedstawił historię swojego podopiecznego, która była częścią oceny jury na którą składały się także między innymi zachowanie psa, relacje z właścicielem, umiejętności specjalne, ale też brak agresywności wobec innych psów i ludzi. 
Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a psiaki z największym dorobkiem punktowym figurki w poszczególnych kategoriach.

Serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszkom i ich opiekunkom Pani Ani i Elżbiecie za pokazanie naszych schroniskowych piękności. Miło było zobaczyć w gronie startujących tyle psów ze Skałowa. Dziękujemy i do zobaczenia na następnej psiej imprezie w Swarzędzu! Dziękujemy HUSSE Poznań za ufundowanie nagród. Za pomoc w promocji wydarzenia dziękujemy: Radio PoznańTelewizja STK i Tygodnik Swarzędzki.