II Smyczomarsz Swarzędzki

Pod patronatem burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka oraz we współpracy ze Schroniskiem dla Zwierząt w Skałowie, Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu zorganizował II Smyczomarsz Swarzędzki. Spotkanie odbyło się w niedzielę 16 października. Mimo pochmurnej pogody około 50 psów zaciągnęło swoich właścicieli na miejsce zbiórki koło swarzędzkiej pływalni.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników i krótką mową Pana Burmistrza. Po uroczystym rozpoczęciu odbył się 4 – km spacer właścicieli i ich psów oraz pracowników Schroniska z ich podopiecznymi drogą rowerową brzegiem jeziora Swarzędzkiego. Na mecie marszu czekała na uczestników ciepła kawa, herbata oraz drożdżówki i prezentacja oferty Schroniska.

Więcej niż spacer

Integracja mieszkańców, promocja właściwych postaw społecznych właścicieli psów, edukacja z zakresu zachowań czworonożnych przyjaciół i przybliżenie oferty schroniska, m.in. możliwości i przebieg adopcji to główne cele imprezy. 

Dyrektor schroniska, Paweł Kubiak wraz z pracownikami i wolontariuszami przywieźli 10 podopiecznych placówki. Każdy został przedstawiony, a jeden z nich – Bunia – znalazła nowy dom

W trakcie marszu psy miały okazję do socjalizacji, bo dla wielu z nich spacer w sforze był nowym doświadczeniem. Każdy z właścicieli został również na początku zaopatrzony w worek, aby promować sprzątanie po pupilach. 

smyczomarsz adopcja

Psy ze Skałowa

smyczomarsz adopcja

Szukam domu

 

Na koniec Smyczomarszu, wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa:

Dyplom uczestnictwa

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Marianowi Szkudlarkowi za Patronat i osobisty udział w marszu. Słowa uznania kierujemy także do Pana Tomasza Rybarczyka za zaangażowanie i pomoc przy organizacji.

Polecamy również kolejny odcinek programu ‚Nasi Mali Przyjaciele’. Autorski program przygotowywany przez Telewizję STK często promuje naszą działalność. W tym programie relacja ze wspólnego przemarszu ścieżką Jeziora Swarzędzkiego mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz wraz ze swoimi czworonogami oraz pracowników, wolontariuszy z psami ze Schroniska dla zwierząt w Skałowie

 (fot Piotr Kubiak)

Podziel się i udostępnij!
FacebookFacebook